انواع اجر نما

کاربرد انواع آجر نما چیست ؟ معرفی انواع آن

کاربرد انواع آجر نما :

به نقل از خاور نو : آجر نما یکی از مصالحی است که از زمان های گذشته در ایران مورد استفاده بوده است و در ساخت بسیاری از بنا ها استفاده از آن را می توان مشاهده کرد. برای مدت محدودی ورود انواع سنگ ها، استفاده از انواع آجر نما ها را با محدودیت رو به رو کرده بود اما مدت زیادی طول نکشید که باز هم استفاده از آجر نما ها رونق گرفت. تفاوتی که استفاده از آجر نما ها نسبت به گذشته داشت ایجاد تنوع در طرح و رنگ آن بود که منجر به ساخت انواع آجر نما می شد.

امروزه انواع آجر نما را می توان در بازار یافت که برای زیبا سازی نمای خارجی ساختمان ها و یا حتی فضای داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع هنگامی که بخواهیم تغییراتی را برای نما ی ساختمان ها ایجاد کنیم می توانیم از انواع آجر نما استفاده کنیم و این زیبایی هنگامی دو چندان خواهد شد که بتوان از انواع رنگ ها و طرح های آجر نما ها استفاده کرد. استفاده از انواع آجر نما علاوه بر زیبایی ساختمان می تواند باعث استحکام و دوام بیشتر بنا شود. بنابراین استفاده از انواع آجر نما را می توان در ساختمان های مختلف مشاهده کرد و محدودیت خاصی برای کاربرد آن وجود ندارد.

همچنین جهت مشاهده ی و یا خرید لوله ی فلکسی میتوانید به منوی سایت مراجعه نمایید .

انواع اجر نما

انواع اجر نما

دسته بندی انواع آجر نما :

آجر پلاک: این گروه از انواع اجر نما مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط محیطی مختلف داشته و به راحتی می توان برای هرگونه آب و هوایی از آن استفاده کرد. برای ساخت آجر پلاک ها از خاک رس استفاده می کنند و در رنگ های زرد، قهوه ای و نارنجی این نوع آجر نما ها را می توان یافت.

اگر بخواهیم به موارد کاربرد این نوع آجر نما ها اشاره کنیم می توانیم مواردی مانند نمای ویلا ها، مجتمع های اداری، مجتمع های تجاری و ساختمان ها مسکونی را نام ببریم. نام دیگری که برای این نوع آجر نما ها در بازار در نظر گرفته اند آجر نمای قزاقی می باشد.

آجر نمای شاموتی: یکی از انواع آجر نما که از دوام و مقاومت بالایی برخوردار می باشد همین گروه می باشند. از این نوع آجر نما ها که در اندازه ها و رنگ های مختلف به بازار عرضه می شوند برای زیبایی نما استفاده می کنند.

همچنین جهت مشاهده ی و یا خرید لوله ی گالوانیزه میتوانید به منوی سایت مراجعه نمایید .

آجر نمای شاموتی در رنگ های نارنجی، زرد، قهوه ای روشن، قهوه ای تیره، قهوه ای اخرایی و نارنجی تیره به بازار عرضه می شود. شکل ظاهری این نوع آجر نما ها اغلب به صورت مربع و یا مستطیل می باشد. این آجر نما ها را می توان در گروه آجر های نسوز دسته بندی کرد.

آجر نمای حصیری: یکی دیگر از انواع آجر نما نوع حصیری آن می باشد. برای ساخت آجر نمای حصیری از خاک رس و مقداری دیگر از افزودنی ها استفاده می کنند.

علت نام گذاری این نوع آجر نما ها را می توان شکل ظاهری آن که به صورت حصیری می باشد دانست. در برخی موارد از این نوع آجر نما ها به صورت لعابی نیز استفاده می کنند که شکل لعابی آن از مقاومت بیشتری در برابر اشعه خورشید و تغییرات آب و هوایی بر خوردار است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + یک =