توری مرغی

توری مرغی چیست ؟ معرفی انواع + کاربرد های آن

توری مرغی و کاربرد های آن :

به نقل از خاور نو ، توری مرغی یکی از انواع توری ها می باشد که سبک ترین و نازک ترین توری های موجود در بازار می باشد که به صورت شش ضلعی طراحی شده اند. این نوع توری ها از لحاظ شکل ظاهری شباهت بسیاری به توری های فرنگی و گابیون دارند و تفاوت آن ها را می توان در ضخامت مفتول ها بیان کرد. توری مرغی اولین بار در سال 1844 توسط فردی به نام برنارد ساخته شد.

این فرد ایتالیایی که به پیشه آهنگری می پرداخت توانست با الهام از ماشین های بافندگی ماشین بافت مفتول توری مرغی را بسازد. استفاده از توری های مرغی را در جنگ جهانی دوم هم می توان مشاهده کرد که در این جنگ از این توری ها به عنوان محافظ رادار ها استفاده می کردند.

شاید با توجه به نامی که برای توری مرغی در نظر گرفته اند این تصور پیش آید که تنها کاربرد آن در ساخت قفس پرندگان و حیوانات می باشد. اما باید گفت که امروزه کاربرد این نوع توری ها طیف گسترده ای را به خود اختصاص می دهد که در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

1_ ساخت سقف: یکی از مهم ترین موارد کاربرد توری مرغی استفاده از آن در ساخت سقف های شیروانی ها و یا ساخت سقف سوله ها می باشد. در برخی مکان ها برای این که سقف مکان مورد نظر به صورت عایق عمل کند از پشم شیشه استفاده می کنند. برای این که بتوان پشم شیشه را بر روی سقف محکم کرده و آن را به سقف بچسبانند از توری مرغی استفاده می کنند.

2_ زیر سازی کاشی: برای این که بتوان محیطی را کاشی کاری کرد نیاز است که در ابتدا سطحی صاف و یکنواخت داشته باشیم در چنین شرایطی برای انجام زیر سازی مناسب از توری های مرغی استفاده می کنند.

3_ گچ کاری ساختمان ها: برای این که به هنگام گچ کاری ساختمان ترک و شکستگی در گچ ها به وجود نیاید از توری مرغی استفاده می کنند. این نوع توری ها مقاومت گچ را بالا برده و مانع از ترک خوردن آن می شود.

4_ ساخت قفس برای حیوانات: برای مکان هایی که می خواهند محوطه ای جداگانه برای نگهداری حیوانات ایجاد کنند استفاده از توری مرغی به دلیل ویژگی های خاصی که دارد می تواند مناسب ترین گزینه باشد.

همچنین جهت مشاهده ی و یا خرید لوله ی گالوانیزه میتوانید به منوی سایت مراجعه نمایید .

انواع توری مرغی

انواع توری مرغی

انواع توری مرغی :

با توجه به این که از توری مرغی در موارد مختلفی استفاده می کنند لازم است که آن ها را در شکل های مختلفی تولید کنند که متناسب با نوع کاربرد آن باشد. برای مثال یک نوع دسته بندی که برای این نوع توری ها در نظر گرفته اند دسته بندی بر اساس اندازه چشمه ها می باشد. به این ترتیب می توان توری مرغی را در سه گروه با اندازه چشمه های 4.3، 1.2 و 1 دسته بندی کرد.

دسته بندی دیگری که در رابطه با توری مرغی وجود دارد دسته بندی بر اساس جنس توری ها می باشد که در ادامه به تفصیل به بررسی آن ها می پردازیم.

1_ توری مرغی گالوانیزه: توری مرغی گالوانیزه به دو صورت گرم و سرد تولید می شوند و هر دو این موارد را می توان در بازار ایران یافت. تفاوتی که بین این دو گروه از توری های مرغی وجود دارد در میزان استحکام، مقاومت، وزن و کیفیت می باشد که همه ی این موارد در توری مرغی که به روش گالوانیزه گرم تولید شده باشد بیشتر خواهد بود.

معمولا توری های مرغی که به روش گالوانیزه گرم تولید می شوند تولید کشور چین می باشند و کیفیت بالایی را نمی توان برای آن ها در نظر گرفت. توری هایی که در ایران به روش گالوانیزه گرم تولید می شوند از کیفیت قابل قبولی برخوردار می باشند و می توان گفت که این توری ها در برابر رطوبت مقاوم بوده و دچار زنگ زدگی یا خوردگی نمی شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پنج =