لوله پلیکا

معرفی انواع لوله پلیکا + عکس و اطلاعات تخصصی

لوله پلیکا چیست ؟

به نقل از خاور نو لوله پلیکا لوله ای سفید یا خاکستری رنگ می باشد و در واقع همان لوله های یو پی وی سی که همه ی ما با آن آشنایی داریم، می باشند. حال علت این که چرا این نوع لوله های یو پی وی سی را با نام پلیکا می خوانند را می توان این گونه بیان کرد که سازنده این لوله ها فردی به نام پلیکا بوده است و به همین دلیل این لوله ها در ایران به این اسم شناخته شده اند. لوله پلیکا را می توان جزء اولین لوله هایی دانست که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گرفت و البته هم چنان هم می توان استفاد ه از آن را در این صنعت مشاهده کرد.

کاربرد لوله پلیکا :

با توجه به این که لوله پلیکا جنسی شکننده و خشک دارد برای هر نوع کاربردی نمی توان از آن ها استفاده کرد و برای استفاده از آن باید از زانو و ادوات دیگر کمک گرفت. با تمام این وجود به دلیل مزایایی که این نوع لوله ها دارند استفاده از آن را در مکان های مختلفی می توان مشاهده کرد که عمده ترین آن کار های ساختمانی می باشد. از جمله موارد استفاده لوله پلیکا در مکان های دیگر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1_ سیستم آبرسانی ساختمان ها

2_ سیستم فاضلاب ساختمان ها

3_ سیستم های تهویه و یا بخش برودتی ساختمان ها

4_ در صنعت شهر سازی

5_ انتقال فاضلاب واحد های صنعتی

6_ عایق کاری سیستم های مخابراتی و برقی

7_ برطرف کردن تمام نیاز های آبرسانی در شهر ها

8_ حمات از بخش برقی شهر ها

انواع لوله پلیکا

انواع لوله پلیکا

ویژگی های لوله پلیکا :

با توجه به موارد کاربردی که برای لوله پلیکا بیان شد می توان به این نتیجه رسید که ویژگی های این نوع لوله ها باعث استفاده از آن در موارد مختلف شده است. برای مثال می توان به قیمت مناسب این لوله ها نسبت به لوله های مشابه اشاره کرد. همان طور که می دانید بحث هزینه ها در هر پروژه ای یکی از موارد مهم به شمار می آید و صاحبان این نوع پروژه ها برای این که قیمت نهایی پروژه پایین بیاید سعی می کنند از مصالحی با قیمت مناسب استفاده کنند. به همین دلیل لوله پلیکا در چنین شرایطی می تواند گزینه ای مناسب به شمار آید. از طرف دیگر این نوع لوله ها در برابر انواع مواد شیمیایی مقاوم می باشد به طوری که می توان گفت این لوله ها در برابر مواد شیمیایی مختلف تا 140 درجه سانتی گراد از خود مقاومت نشان می دهند.

مقاومت دیگر لوله پلیکا در برابر خوردگی می باشد. با توجه به این که این نوع لوله ها غیر رسانا می باشند در برابر اسید ها، باز ها و نمک ها از خود مقاومت نشان داده و دچار خوردگی نمی شوند. ویژگی بارز دیگری که برای لوله پلیکا می توان در نظر گرفت ضریب اصطکاک بالا می باشد. با این خاصیت، اصطکاک سیال کاهش یافته و در برابر جریان مقاوم می شود. علت این که از این لوله ها در ساختمان ها برای انتقال آب استفاده می کنند این است که این نوع لوله ها هیچ تاثیری بر روی کیفیت آب نمی گذارند و این ویژگی ناشی از مواد به کار برده شده در آن می باشد.

انواع لوله پلیکا :

با توجه به این که موارد کاربرد لوله پلیکا متفاوت می باشد باید از انواع مختلف آن برای هر کاری استفاده کرد به طوری که نوع لوله با کاربرد آن متناسب باشد. به این ترتیب می توان گفت که انواع این لوله ها را به سه دسته تقسیم می کنند که این دسته بندی بر اساس خصوصیات فنی لوله ها انجام می گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هفت =