مزایای لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن چیست؟ + ویژگی ها و مزایای لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن چیست ؟

به نقل از خاور نو ، همان طور که می توان حدس زد لوله پلی اتیلن لوله ای است که از جنس پلی اتیلن می باشد و در واقع ماده اولیه برای ساخت این لوله ها همان پلی اتیلن ها می باشند. البته با توجه به این که پلی اتیلن در گرید های مختلفی تولید می شود برای ساخت لوله های پلی اتیلن از گرید خاصی استفاده می کنند و در واقع هر گرید برای کاربرد ویژه ای در نظر گرفته شده است. در تعریفی دقیق تر می توان گفت که لوله پلی اتیلن لوله ای با انعطاف بالا می باشد که برای انواع مایعات و گاز ها مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع لوله ها را می توان نسل جدید لوله ها در عصر حاضر معرفی کرد. امروزه در صنایع مختلف استفاده از این نوع لوله ها را بیش از هر لوله ی دیگری می توان مشاهده کرد که این استفاده روز افزون به دلیل ویژگی های منحصر به فردی است که برای این لوله ها می توان در نظر گرفت.

همچنین جهت مشاهده ی و یا خرید لوله ی فلکسی میتوانید به منوی سایت مراجعه نمایید .

ویژگی ها و مزایای لوله پلی اتیلن :

همان طور که گفته شد مزایای بی شماری را برای لوله پلی اتیلن می توان در نظر گرفت که در ادامه برای آشنایی بیشتر شما با این لوله ها به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

1_ وزن پایین: این نوع لوله ها نسبت به لوله های آهنی و یا بتنی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفت از وزن پایین تری برخوردارند و به همین دلیل حمل و نقل و نصب آن ها راحت تر می باشد.

2_ مقاومت بالا: این نوع لوله ها در برابر عواملی مانند دمای بسیار پایین، تنش های کششی، ضربه، سایش، مواد شیمیایی مختلف و فشار مقاومت بالایی را از خود نشان می دهند و به همین دلیل در صنایع مختلف استفاده از آن ها را می توان مشاهده کرد.

3_ جریان پذیری بالا: با توجه به این که میزان زبری داخل لوله ها بسیار کم و در واقع درون لوله ها صاف می باشد سیالات به راحتی می توانند درون آن به جریان در آیند.

4_ اتصال پذیری آسان: لوله پلی اتیلن به روش های مختلفی قابل اتصال می باشند و این تنوع بالا باعث به وجود آوردن اتصالی سهل شده است.

5_ انعطاف پذیری بالا: با توجه به این که شعاع خمش لوله های پلی اتیلن متنوع می باشد به راحتی می توان در کاربرد های مختلف از آن ها استفاده کرد و این انعطاف بالا باعث نصب سریع و آسان شده است.

6_ طول عمر بالا: استفاده از این لوله ها نشان داده است که می توان به مدت 50 سال و یا حتی بیشتر و در برخی مواقع به مدت 100 سال از آن ها استفاده کرد که این رقم به نوبه ی خود می تواند رقم بسیار چشم گیری در پروژه های صنعتی به حساب آید.

مزایای لوله پلی اتیلن

کاربرد لوله پلی اتیلن :

با توجه به این که موارد فوق را در ارتباط با ویژگی های لوله پلی اتیلن بیان کردیم می توانیم بگوییم که این ویژگی ها باعث کاربرد های متنوع لوله های پلی اتیلن شده است. به طور کلی عمده ترین کاربرد این نوع لوله ها را می توان هدایت روان آب ها و گاز ها معرفی کرد. علاوه بر این در فاضلاب های صنعتی و خانگی از این لوله ها استفاده می کنند. در مواردی مانند شبکه های گاز رسانی، خطوط آبرسانی، خطوط سیستم های آتش نشانی، زهکشی ها، خط انتقال دوغاب، شبکه آبیاری تحت فشار، مخابرات و فیبر نوری، سیستم آبیاری متحرک، پوشش لوله های فلزی، پوشش کابل های برق، مجرا های برق و … می توان کاربرد لوله پلی اتیلن را مشاهده کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 12 =