لوله کاروگیت چیست؟

لوله کاروگیت چیست ؟ + کاربرد لوله کاروگیت

لوله کاروگیت چیست؟

به گفته ی خاور نو  لوله کاروگیت را می توان یکی از مدرن ترین انواع لوله معرفی کرد که امروزه مورد استقبال بسیاری از صاحبان صنایع در کشور های پیشرفته جهان قرار گرفته است. اگر بخواهیم برای آشنایی شما تعریفی از این لوله ها ارائه دهیم می توانیم بگوییم لوله کاروگیت لوله ای است دو جداره که جداره ها از جنس پلی اتیلن می باشند. با توجه به این تعریف این نوع تعریف باید گفت که این نوع لوله ها با نام لوله دو جداره پلی اتیلن نیز در بازار شناخته می شوند.

شاید سوالی که برای خوانندگان این مطلب پیش آید این است که چرا لوله کاروگیت را به صورت دو جداره طراحی می کنند. در پاسخ به این سوال باید گفت برای این که مایعات با فشار بالا از آن به صورت کنترل شده عبور کنند و بتوانند فشار را در زیر سطح زمین تحمل کنند بدون این که دچار مشکل شوند آن ها را به صورت دو جداره طراحی کرده اند. در رابطه با شکل ظاهری این نوع لوله ها باید گفت که جداره بیرونی به صورت حلقه متحدالمرکز و شیار دار و جداره داخلی به صورت صاف و صیقلی می باشد. صاف بودن جداره داخلی به روان شدن حرکت مایعات کمک می کند و شیار جداره خارجی باعث افزایش مقاومت لوله ها می شود.

ویژگی های لوله کاروگیت :

اگر بخواهیم به ویژگی های لوله کاروگیت اشاره کنیم اولین و مهم ترین آن را می توان مقاومت بالای آن نسبت به سایر لوله ها بیان کرد. با توجه به صاف و صیقلی بودن لایه داخلی این لوله ها می توان گفت که مایعات به راحتی از آن عبور می کنند و هیچ گونه رسوبی در آن باقی نمی ماند و این موضوع را می توان یکی از ویژگی های این نوع لوله ها بیان کرد. سرعت نصب بالا را می توان از دیگر مزایای لوله کاروگیت بیان کرد که این ویژگی به خاطر وزن پایین این نوع لوله ها می باشد که نسبت به لوله های فولادی و چدنی سبک تر می باشند.

 لوله های کاروگیت قابل بازیافت بوده و آن ها را می توان دوست دار محیط زیست نامید. هم چنین به دلیل قابل بازیافت بودن این نوع لوله ها می توان گفت که هزینه ی ساخت آن ها نسبت به سایر لوله ها بسیار پایین می باشد و هیچ گونه ضایعاتی در تولید آن ها دیده نخواهد شد. در نهایت باید گفت که هیچ گونه خوردگی، پوسیدگی و ترک خوردگی در لوله کاروگیت دیده نمی شود و این موضوع از مقاومت لوله ها نشات می گیرد.

لوله کاروگیت

لوله کاروگیت

کاربرد لوله کاروگیت :

با توجه به ویژگی هایی که در رابطه با ساختار و طراحی لوله کاروگیت در نظر گرفته شده است می توان طیف گسترده ای را برای کاربرد آن در نظر گرفت. عمده کاربرد این نوع لوله ها را می توان استفاده در شبکه های بدون فشار یا همان ثقلی بیان کرد. در ادامه به برخی از موارد کاربرد این لوله ها اشاره خواهیم کرد.

1_ سیستم آبیاری

2_ انتقال فاضلاب و پسماند شهری و صنعتی

3_ انتقال آب باران

4_ انتقال آب های سطحی به مناطق کشاورزی

5_ سیستم های زهکشی

6_ تاسیسات آب و فاضلاب

7_ مخازن ذخیره آب و مایعات

8_ انتقال انواع سیالات اسیدی و بازی

9_ تاسیسات مربوط به تصفیه آب

10_ مخازن مربوط به ذخیره مواد و مایعات

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =